Pravidla a doporučení

Pokud máte nějaký problém v době pronájmu vozu, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat na čísle uvedený v dokumentech předaných při předání vozu. Zde bychom vám rádi poskytli odpovědi na časté dotazy a několik rad a doporučení na Vaše cesty.

Rychlost

Rychlostní limity pro automobily do 3,5 tuny.

  • Obec 50 km/h
  • Mimo obec 90 km/h
  • Silnice pro motorová vozidla 110 km/h (v obci 80 km/h)
  • Dálnice 130 km/h

Tyto limity se mohou lišit v různých sousedních zemích, například Rakousko mimo obec dovoluje jet 100 km/h.

Palivo

Při předání vozidla budete informování jaké palivo váš půjčený vůz má, pokud tankujete diesel zajíždíte ke stojanu s názvem Diesel nebo Nafta. Stojan s nápisem Natural 95 nebo Natural 98 je určen pro vozidla s benzínovým motorem.

Pokud si nebudete jistí nebo se již stalo, že jste natankovali jiné palivo než které je pro dané vozidlo určeno nestartujete a volejte na naše číslo +420 602 333 021.

Telefonování za jízdy

Mobilní telefon a další telekomunikační zařízení, podle platného zákona, řidič nesmí používat ani jej držet (psát či číst sms) během jízdy. Telefonování za volantem se vyrovná jízdě po požití alkoholu. 

Bezpečností pásy

Pro všechny osoby sedící na sedadlech, která jsou vybavena bezpečnostními pásy (všechna auta v nabídce jsou vybavena), tedy i pro osoby sedící na zadních sedadlech, platí že musí mít za jízdy na všech komunikacích zapnuté bezpečností pásy.

Alkohol

Požití alkoholu před a během jízdy je řidiči zakázáno. Pro vaší klidnou jízdu je možné v naší autopůjčovně za příplatek vypůjčit certifikovaný alkohol tester.

Světla

Na území ČR je během celého roku je povinnost mít světla rozsvícená (toto nařízení se může lišit v sousedních zemích).

Pneumatiky

Všechna vozidla v naší nabídce jsou pravidelně servisovaná a vždy kontrolovaná veškerá funkčnost a povinná výbava. Mezi to patří i zimní pneumatiky povinné v období od 1. listopadu do 31. března. V Autopůjčovna Milan o toto nemusíte mít starost.

Silniční a dálniční poplatky

Aktualizované 1. 1. 2021

Státní fond dopravní infrastruktury ve spolupráci s Ministerstvem dopravy spustil od 1. 1. 2021 systém elektronické dálniční známky a již není potřeba papírové viněty vylepovat na čelní sklo. Kontrolu provádějí příslušníci Policie ČR nebo Celní správy ČR, a to prostřednictvím hlídkových vozidel vybavených kamerovým systémem pro rozpoznávání SPZ nebo za pomoci vzdáleného připojení ke kontrolním branám nebo kontrolou na odpočívkách a parkovištích.

Všechny vozy v našem vozovém parku jsou elektronickou dálniční známkou vybaveny a nemusíte mít strach z pokuty.


Platnou dálniční známku musí mít vozidlo umístěnou na předním skle. V ceně pronájmu vozidla naší autopůjčovny máme i vždy platnou dálniční známku pro Českou republiku, ta je vždy umístěna na předním skle.

Známku je potřeba nalepit do pravého dolního roku, tedy k A sloupku u spolujezdce.
Známku je potřeba nalepit do pravého dolního roku, tedy k A sloupku u spolujezdce.

Parkování

Ve většině měst je parkování povoleno pouze na vyhrazených parkovištích nebo na místech s parkovacími hodinami, stáním na nepovoleném místě riskujete odtažení. Pro parkování doporučujeme využívat hlídaná parkoviště nebo garáže.

Pokud máte jakékoliv dotazy využijte náš kontaktní formulář.