Cestujeme po hradech a zámcích

Víte, že nadpis tohoto článku se shoduje s názvem deskové hry, která byla na trhu již za socialismu? V té době byly zejména děti vedeny k tomu, aby poznávaly naše historické památky a měly k nim kladný vztah, zejména co se týče dobové architektury a řemeslné dovednosti tamních obyvatel, kteří neměli k dispozici technické prostředky, jaké máme my. Tehdy se stavělo sice primitivním způsobem, ale lidé více používali vlastní intuici a byli více v kontaktu s přírodními materiály.

Chcete-li vašim blízkým, např. rodičům a prarodičům, nabídnout poutavé téma na sobotní odpoledne, usedněte do auta a vydejte se vstříc skvostům, které tu stojí již několik staletí, a pamatují mnohdy i deset lidských generací.

Z Prahy to není daleko na Karlštejn

Karlštejn je úzce spjat s jedním z našich nejvýznamnějších panovníků, s císařem Karlem IV., a jeho prohlídku byste si neměli nechat ujít, neboť se jedná o skutečný architektonický skvost. Karlštejn stojí na zajímavém místě, nedaleko řeky Berounky a výlet do těchto místy byste mohli spojit, za slunečného počasí, s prohlídkou Přírodní rezervace Tetínské skály a s výletem k bývalému královskému hradu Křivoklát.

Kokořínsko a Máchův kraj

Vydáte-li se z Prahy přibližně opačným směrem, můžete zamířit k hradu Kokořín, jehož dominanta byla oblíbeným tématem filmařů v pohádkách „Jak se budí princezny“ a „Princezna se zlatou hvězdou“. Kokořínsko je překrásná zalesněná oblast v pískovcových skalách, která plynule přechází k jednomu z nejnavštěvovanějších přírodních koupališť Máchovu jezeru.

Vůz si můžete i pronajmout

Máte-li vaše vozidlo v servisu nebo nejste-li vlastníky osobního auta, rádi bychom vám nabídli možnost pronájmu. Autopůjčovny osobních aut je poskytují oproti vratné kauci, vozidla jsou v perfektním technickém stavu a splňují všechna legislativní ustanovení pro provoz na pozemních komunikacích. Některé autopůjčovny jsou k dispozici nonstop, 365 dnů v roce.