Praha – to není jen Pražský hrad a Staroměstské náměstí

Využijte pronájmu vozu a vyhněte se problematické městské dopravě

Síť městské dopravy v Praze je velmi rozsáhlá a cestování po Praze autobusy, tramvají, metrem či vlakem patří k nejbezpečnějším v Evropě, ale přece jen má tento způsob přepravy jistá úskalí. Za prvé sdílíte své soukromí s desítkami či stovkami dalších cestujících, a to nemusí být zrovna příjemné, a za druhé mohou být některé spoje, zvláště ve špičce, přeplněné, což s cestovním komfortem nemá nic společného.

Jízda osobním automobilem i přes hustý silniční provoz však skýtá jiné možnosti, především si sami přesně naplánujete trasu, a pak vás v kabině vozidla nikdo neobtěžuje. Výlet po Praze tak získá úplně jiný náboj.

A kam se v Praze vydat

Pokud nejste přímo Pražané a Prahu jste navštívili jen několikrát v rámci školní exkurze či podobných akcí, a pronajímáte si vůz v Praze poprvé, rádi bychom vás nasměrovali především k přírodním krásám s dalekými rozhledy na město a blízké okolí.

Prokopské údolí – tato přírodní rezervace mezi Hlubočepy, Jinonicemi a Stodůlky patří k nejzajímavějším ve Střední Evropě, a můžete si tu připadat, že nejste vůbec v Praze. Skalnatý terén s dalekými rozhledy doporučujeme zejména rodinám s dětmi a dobře pohyblivým seniorům a samozřejmě každému, kdo miluje kontakt s přírodou a neobvyklé přírodní památky.

Divoká Šárka – v údolí Šáreckého potoka mezi pražským letištěm, Vokovicemi a Dejvicemi naleznete další neméně zajímavou přírodní rezervaci, kde je v létě v provozu přírodní koupaliště v údolní nádrži Džbán anebo v podobě nekrytého plaveckého bazénu na okraji lesního porostu.

Petřín – vrch Petřín s legendární rozhlednou, zrcadlovým bludištěm, pozemní lanovkou a planetáriem byste neměli ponechat bez povšimnutí. Doporučujeme vám Petřín navštěvovat zejména za slunečného a teplého počasí, abyste se tu mohli pokochat nádhernými výhledy na Vltavu a historické jádro městské památkové rezervace.