S pronajatým vozem z letiště rovnou za nosem

Říká vám něco lidové rčení „rovnou za nosem, kam tě srdce táhne“? Mohli byste jeho platnost stvrdit výletem nebo vícedenní cestou s vašimi přáteli, kteří k vám mají v plánu zavítat na ruzyňské letiště v Praze. Pražské letiště v Ruzyni prošlo za dobu svého vývoje bezmála sta let velmi zajímavým vývojem a jistě by stálo za to odhalit některé významné mezníky jeho činnosti, jak za doby socialismu, tak především v devadesátých letech minulého století, kdy se započalo s jeho výraznou modernizací. Každému z vás doporučujeme prohlédnout si konstrukci odbavovací haly zvenčí a zavítat do restaurace v prvním patře na něco dobrého na zub, odkud je také krásný výhled na letištní plochu.

Mrkněte se na letadla

Jestliže vám letiště učarovalo svým vzhledem i polohou, mohli byste mu věnovat ještě alespoň hodinu času. Pronajmete si zde vůz a zamíříte s přáteli ze zahraničí ulicí Aviatickou k prvnímu kruhovému objezdu v ulici Ke Kopanině. Tam zaparkujete těsně za vyústěním přistávací dráhy RWY 06/24, odkud je fantastický výhled na přistávající letadla od severovýchodního směru.

Zajeďte k Berounce

Až se pokocháte přistávajícími letouny, s rozsvícenými předními světlomety, vraťte se k dálnici D7 a odtud pak odbočte na dálnici D6 směrem k obci Jeneč, na jejímž okraji se dnes nachází objekt Řízení letového provozu ČR. Z Jenče odbočíte k Unhošti a dále do Bratronic a Sýkořice, kde se před vámi otevře malebné prostředí údolí řeky Berounky. Zde byste mohli zavítat k přehradě Klíčava a dále k hradu Křivoklát a do Nezabudic k Hostinci U Rozvědčíka, který proslavil spisovatel Ota Pavel.

A máte-li zájem, Berounka vám odhalí další svá tajemství, ukrytá mezi skalami podél silnice č. 201 do Týřovic, do obce Skryje s ocelovým obloukovým mostem, k Čechovu mlýnu, do Zvíkovce, odkud jsou daleké výhledy do okolní přírody, a nakonec ke zřícenině hradu Krašov, opět s překrásným pohledem do údolí Berounky.

A možná, že vaši přátelé budou jízdou s pronajatým vozem z pražské autopůjčovny tak nadšeni, že budou chtít něco podobného zopakovat, třeba tentokrát do údolí řeky Sázavy, která rovněž stojí za zhlédnutí.