Víte, jaká je povinná výbava vašeho auta pro rok 2021?

Pokud jste byli vzorným řidičem či řidičkou v loňském roce a nic z povinné výbavy jste z vozidla nevyndali, pak své pověsti zřejmě dostojíte i v roce nadcházejícím. Povinná výbava pro rok 2021 se totiž od té z roku předcházejícího nijak nezměnila. Nějaké změny sice má v plánu Evropská komise, ty se však doposud nepodařilo schválit, takže alespoň v tomto směru vše zůstává při starém.

Autolékárnička

Jednou z nejdůležitějších položek povinné výbavy je autolékárnička s hotovým obvazem s jedním polštářkem, dvěma polštářky, náplastí na hladké cívce a škrtícím pryžovým obinadlem. Chybět by v ní neměly ale ani latexové rukavice, izometrická fólie a nůžky.

Povinná výbava definuje i dobu použitelnosti

Obsah lékárničky musí být neporušený, čistý a uložený v samostatném pouzdře. Sledovat byste však měli i dobu použitelnosti neboli expiraci jednotlivých produktů. Nepodceňujte ani uložení autolékárničky, která by se měla nacházet na suchém, čistém a snadno přístupném místě nevystaveném negativním účinkům přímého slunečního záření.

Trojhúhelník, rezervní kolo a reflexní vesta

Z dalších nezbytností, bez nichž rozhodně nedoporučujeme vydávat se na cestu, patří výstražný trojúhelník, reflexní vesta a rezervní kolo, popřípadě nezbytné nářadí nutné pro jeho opravu.

Zvažte i hasicí přístroj, tažné lano a startovací kabely!

Vedle pojmu povinná výbava ovšem existuje i pojem výbava doporučovaná, tedy taková, kterou se vozit ve vozidle vyplácí. Té dominují hasicí přístroj, startovací kabely a tažné lano. Ale také třeba svítilna, což si většina řidičů uvědomí většinou až v okamžiku, kdy se za špatných viditelnostních podmínek pokouší něco v útrobách vozidla najít či na vozidle něco opravit, ale prostě na to nevidí.

Doporučovaná zimní výbava

Obzvláště velké nároky jsou na motoristy kladeny v zimním období, kdy je vhodné s sebou vozit škrabku a smetáček pro odstraňování námrazy a napadaného sněhu z vozidla. A před každou cestou do hor nezapomeňte na zimní řetězy. Stejně jako na léky, které užíváte, a kanystr s benzínem. Aniž bychom chtěli věšet čerta na zeď, nikdy nevíte, kdy a na jak dlouho zůstanete nepovšimnutí ve škarpě.

Autopůjčovna Praha

Jakékoliv auto z nabídky naší autopůjčovny obsahuje vždy aktuální povinnou výbavu v případě jakýchkoliv jiných problém volejte na (+420) 602 333 021.